کاهش یک میلیون تومانی قیمت سکه در یک هفته/طلا ۱۱۷ هزار تومان ارزان شد

کاهش یک میلیون تومانی قیمت سکه در یک هفته/طلا ۱۱۷ هزار تومان ارزان شد

طبق اعلام کشتی آرای، بازار طلا و سکه در روزهای اخیر به آرامش و ثبات نسبی رسیده و طی یک هفته گذشته کاهش چشم گیری در طلا و سکه به ثبت رسیده است.

 

کاهش یک میلیون تومانی قیمت سکه در یک هفته/طلا 117 هزار تومان ارزان شد

محمد کشتی آرای در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، درباره وضعیت این روزهای بازار طلا و سکه اظهار داشت: هم اکنون بازار آرامش دارد و ثبات قیمت، برقرار است.

وی با بیان اینکه التهابات بازار کاسته شده و به ثبات نسبی رسیده است، تصریح کرد: هم اکنون خرید و فروش با احتیاط انجام می شود و دیگر خریدها هیجانی نیست.

رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر از کاهش چشم گیر قیمت طلا و سکه در مقایسه با شنبه هفته قبل خبر داد و افزود: قیمت ها نسبت به هفته قبل کاهش چشم گیری دارد ولی نسبت به ۵ شنبه نوسان جزئی گزارش شده است.

کشتی آرای با اشاره به ارزش ۱۲۰۳ دلاری اونس جهانی گفت: هر گرم طلای ۱۸ عیار هم اکنون در بازار با قیمت ۳۸۲ هزار تومان فروخته می شود.

همچنین در بازار سکه، قیمت سکه طرح قدیم ۳ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان، قیمت سکه بهار آزادی طرح جدید ۴  میلیون و ۳۰ هزار تومان، قیمت نیم سکه بهار آزادی  2میلیون و ۳۰ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و ۱۵۰ هزار تومان و سکه گرمی۶۶۰ هزار تومان اعلام شده است.

به گفته این فعال بازار طلا و جواهر قیمت اونس جهانی نسبت به شنبه هفته قبل ۱۰ د لار افزایش داشته است ضمن آنکه قیمت سکه امامی یک میلیون و ۵۰ هزار تومان، نیم سکه ۵۷۰ هزار تومان، ربع سکه ۲۷۰ هزار تومان وسکه گرمی ۷۰ هزار تومان در این مدت کاهش یافته است.

گفتنی است هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز نسبت به هفته قبل ۱۱۷ هزار تومان کاهش یافته است که طبق اذعان کشتی آرای، این میزان کاهش قیمت برای طلای ۱۸ عیار آنهم در یک هفته بسیار چشم گیر است.

کشتی آرای در خصوص پیش بینی از آینده روند قیمتی در بازار طلا و سکه گفت: حداقل تا یکی دو روز آینده ثبات قیمت داریم. فعلا در همین محدوده نوسان خواهیم داشت.

 اشتراک گذاری تلگرام